Manufacturer of a wide range of products which include designer stainless steel sheet and 202 stainless steel sheet designer sheet.
₹ 3300 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Building & Construction |
Minimum order quantity: 5 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Color | In all coloures |
| Thickness | 0-1 mm |
| Product Type | Bubble sheet in all coloures |
| Steel Grade | 202 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Lovish Gupta (CEO)
Paras Aluminium Private Limited
Plot No 20, 10578/14, Motia Khan, Delhi
Pahar Ganj, New Delhi - 110055, Delhi, India