Offering you a complete choice of products which include 202 stainless steel rods 3mm upto 16mm, 304/304l stainless steel round rods, 304 stainless steel bright rod, ss 316l rod suppliers, ss 304l rod suppliers and ss 316 rod suppliers.
₹ 110 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 202 stainless steel rods |
| Application | Manufacturing |
| Single Piece Length | 3 meter, 6 meter |
| Certification | ISO |
| Shape | Round |
| Material | SS |
| Type | Polished |
We are providing an extensive series of Stainless Steel Rods, which are available in varied specifications that meet on client’s demand.
₹ 230 / Kilogram Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Material Grade | 304/304L |
| Single Piece Length | 3 meter, 6 meter |
| Thickness/Diameter | 1-2 inch |
| Size | 1mm-400mm |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Usage | Available in ready stock |
Due to our proficiency of this field, we are engaged in presenting SS 304S Round Bars Rods. We are presenting these products to customers within given time-frame.
₹ 180 / Kilogram Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Application | Manufacturing |
| Single Piece Length | 3 meter, 6 meter |
| Thickness/Diameter | 2-3 inch |
| Size | 4mm to 150mm |
| Material | SS |
Minimum order quantity: 1 Kilogram
We are offering an extensive series of 304 Stainless Steel Rod. These products are extremely employed in the market for diverse purposes.
₹ 330 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
| Grade | 316L |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
| Grade | 304L |
₹ 290 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 215 / Kg Get Latest Price
| Size | 6mm |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Technique | Hot Rolled |
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 4 inch |
| Material | Stainless Steel |
| Finishing | Polished |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
| Grade | 321 |
Lovish Gupta (CEO)
Paras Aluminium Private Limited
Plot No 20, 10578/14, Motia Khan, Delhi
Pahar Ganj, New Delhi - 110055, Delhi, India