Offering you a complete choice of products which include stainless steel 310 hr plate, stainless steel 316l hr plate, stainless steel 304 hr plate, stainless steel 202 hr plate and hot rolled stainless steel sheet.
₹ 450 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 310 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 12 Gauge |
| Material | Stainless Steal |
| Shape | Rectangular |
₹ 360 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material Grade | SS 316 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Building & Construction |
| attribute | industrial |
₹ 215 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 304 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 20 Gauge |
| Brand | Jindal |
| Length | 2500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Building & Construction |
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material Grade | SS 202 |
| Technique | Hot Rolled |
| Finish | Mirror Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Length | 2500 mm |
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Technique | Hot Rolled |
| Material Grade | SS 304 |
| Finish | Matte Finish |
| Gauge | 22 Gauge |
| Brand | Jindal |
| Length | 1500 mm |
| Width | 1250 mm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Automotive Industry |
| Shape | Rectangular |
Lovish Gupta (CEO)
Paras Aluminium Private Limited
Plot No 20, 10578/14, Motia Khan, Delhi
Pahar Ganj, New Delhi - 110055, Delhi, India