Offering you a complete choice of products which include jindal stainless steel mirror finish sheet, 304 stainless steel sheets mirror and no.8 and b.a, 202 mirror and no.8 finish stainless steel sheet and mirror finish stainless steel sheet.
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 - 6 mm |
| Grade | 316 |
| Surface Treatment | Mirror |
| Size | 8*4 |
| Finish | #8 |
| Technique | Cold Rolled |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.8mm to 2mm |
| Type | Sheet |
| Steel Grade | SS304 L |
| Size | 1250mm x 2500mm |
| Material | SS |
| Shape | 1250 mm x 2500mm |
| Brand | Imported and Indian also |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1-2 mm, 2-3 mm |
| Material Grade | 201 and 202 grades available |
| Size | 1250 mm x 2500 mm |
| Shape | In sheet form |
| Brand | Jindal / imported |
| Material | SS |
| Length | 0.7mm to 1.5mm |
We are the leading organization actively occupied in providing an extensive series of Mirror and no.8 Finish Stainless Steel Sheet. This product is presented in numerous of specifications.
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 - 2 mm |
| Grade | 202 |
| Surface Treatment | Mirror |
| Size | 8*4 |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | #8 |
| Technique | Hot Rolled |
| Country of Origin | Made in India |
Lovish Gupta (CEO)
Paras Aluminium Private Limited
Plot No 20, 10578/14, Motia Khan, Delhi
Pahar Ganj, New Delhi - 110055, Delhi, India